Recenze paddleboardu AQUA MARINA MAGMA 2023/24

AQUA MARINA MAGMA model 2023 patří do kategorie středních univerzálních rodinných paddleboardů. Jeho délka je 340 cm, šířka 84 cm a výška 15 cm. Je určený začínajícím jezdcům, kteří ocení stabilitu. Plovák je dostatečně dlouhý a v klidu uveze taťku i s dětmi.

Výrobce uvádí maximální zatížení plováku 150 kg. Dle našich testů by však samostatně stojící jezdec neměl mít víc než 110 kg. 

Těžší jezdci mohou zvolit model ATLAS. Pokud jste drobnější, podívejte se na model BEAST

Plovák MAGMA spadá do řady ALL-AROUND ADVANCED, tato řada paddleboardů se zaměřuje na odolnost a stylový design.


 

AQUA MARINA MAGMA AQUA MARINA MODELY 2023/24

AQUA MARINA - nafukovací paddleboardy

 

Představuji vám nový model AQUA MARINA MAGMA, který se začne prodávat od sezóny 2023. 

 

Prkno řadíme do kategorie všestranných rodinných paddleboardů. Jeho délka je 340 cm, šířka 84 cm a výška 15 cm. Je určený začínajícím jezdcům, kteří ocení stabilitu. Plovák je dostatečně dlouhý a v klidu uveze taťku i s dětmi. Prostě rodinný paddleboard. Na našich stránkách ho najdete v kategorii Střední univerzální paddleboardy.

 

Výrobce uvádí maximální zatížení plováku 150 kg. To je celkové zatížení paddleboardu a rozhodně neuveze jednoho 150 kg jezdce. Dle našich testů by však samostatně stojící jezdec neměl mít víc než 110 kg. 

 

Jestli chcete vidět jak si plovák MAGMA vedl v našem zátěžovém testu, koho uveze a koho už ne … tak sledujte video až do konce.

 

Jak jsme již řekli, MAGMA je větší rodinný paddleboard, na kterém se sveze celá rodina. Největší jezdec by neměl překročit cca 110 kg, ale není problém, aby se k tatínkovi přidali na výlet i menší děti. Pokud je největší jezdec v rodině větší jak 110 kg, případně pokud plánujete jezdit ve dvou, volte model ATLAS. Pro jízdu ve dvou doporučujeme pořídit druhé pádlo, aby pádlovala celá posádka. 

 

Plovák MAGMA spadá do řady ALL-AROUND ADVANCED, tato řada paddleboardů se zaměřuje na odolnost a stylový design. Nová řada přináší několik novinek, pojďme se na ně společně podívat. 

 

Hlavní novinka je ve vylepšené technologii double stringer, model 2023 je tedy o 20% tvrdší.  Vyvýšenou podložku na zádi, tzv. KICK PAD, oceníte při rychlé otočce a pro lepší orientaci na prkně. Vylepšený záchytný systém gumiček využijete při přepravě zavazadel.

 

Protiskluzová podložka se také dočkala inovace. Vzor je nyní součástí pěny podložky, a tak nehrozí povrchové odlupování barvy, jak se bohužel občas dělo u starších modelů. Příroda jistě poděkuje. 

 

Na co se můžete těšit v základní sadě? V balení je nově sklolaminátové pádlo s 30% obsahem karbonu! Vylepšené pádlo padne do ruky, jako ulité. Pádlo se na hladině dlouho neudrží. Pokud nechcete o pádlo přijít, doporučujeme používat floater. Ten se nasadí nad list a zabrání potopení pádla. Tuto vychytávku doporučujeme hlavně v případě, pokud na prkně jezdí i děti. 

 

V základním balení najdete rychloupínací ploutvičku do systému CLICK-IN (Swift Attach). Náhradní flosny, najdete na našem e-shopu v kategorii Příslušenství.

 

Aby vám prkno neuplavalo, nesmí v balení chybět pojistný řemínek leash, ten je nově na pružném lanku. Dále zde najdete manuální dvojčinnou pumpu s manometrem. Vše je zabaleno do batohu se zipem z recyklovaného materiálu. 

 

Manuální pumpička splní svůj účel, ale popravdě nafukování manuální pumpou je pěkná dřina. Určitě doporučuji pořídit elektrickou pumpičku. A teď rada nad zlato, manuální pumpičku vozte s sebou, ať máte v případě nouze záložní plán. 

 

Paddleboard MAGMA si u nás můžete vybrat v několika výhodných sadách. Kromě základní sady si můžete zvolit „Startovací sadu“ – kde přidáváme elektrickou pumpičku a nepromokavý vak na telefon a drobnosti, klíče od auta a podobně. 

 

Pokud rádi jezdíte i v sedě, máme pro vás připravenou výhodnou „Kajakovou sadu“. V kajakové sadě obdržíte 4-dílné pádlo, které lze použít pro jízdu ve stoje nebo se dvěma listy jako na kajaku.

 

 Náročné zákazníky potěšíme „Super sadou“, která obsahuje všechno příslušenství z předchozích sad. Při výběru pozor, v Super sadě je pouze jedno 4-dílné pádlo, tak na to pamatujte. 

 

 A pojďme na zátěžový test….

 

Jezdec 25 kg - při tomto testu je krásně vidět, že lehký jezdec může na větším paddleboardu jet, ale je pro něj příliš velký. V tomto případě se jezdec dost "nadře". Nehledě k tomu, že díky šířce bude drhnout pádlem o bok plováku. Dovednosti jezdce se v tomoto případě nebudou rozvíjet, protože je plovák moc stabilní. Správná velikost pro tohoto jezdce je VIBRANT.


Recenze paddleboardu AQUA MARINA MAGMA 2023Recenze paddleboardu AQUA MARINA MAGMA 2023Recenze paddleboardu AQUA MARINA MAGMA 2023

Jezdci 80 kg + 65 kg – váha je rozložena do dvou bodů, celkové zatížení tedy 145 kg. Za nás je tato konfigurace vyhovující. Na palubě mají oba jezdci dostatek prostoru. Pokud budou oba jezdci sedět, přispěje to výrazně k vyšší stabilitě. V tom případě je dobré, aby pádlovali oba jezdci - doporučujeme "kanoe sadu".

Recenze paddleboardu AQUA MARINA MAGMA 2023

Jezdec 100 kg - ideální. Jeden jezdec by neměl překočit váhu cca 110 kg

Recenze paddleboardu AQUA MARINA MAGMA 2023Recenze paddleboardu AQUA MARINA MAGMA 2023

 

Neviděnou u vody.

Pádlujte s námi!

 

Ondra
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com

 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • MOAI - Paddleboardy dle značky
 • SPINERA - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky
 • DELTA - Paddleboardy dle značky