Vybíráme správný paddleboard

Průvodce výběrem paddleboardu Srovnání rodinných paddleboardů Rodinné paddleboardy Vybíráme pádlo k paddleboardu Vybíráme dětem a juniorům

Rodina je základ...

...Okřídlené heslo, které však často platí víc než si přiznáváme. A tak i cesta k novému koníčku někdy vede právě přes rodinu.

Stačí jedna dovolená u vody a najednou je z Vaší rodinky parta zapálená pro nový sport. Přitom není nutné skákat do každé vody, a tedy ani do každého vodního sportu hned rovnýma nohama.

Na Vaši první cestu k moři proto není zapotřebí nabalit pět různých plováků a až na místě zjištit, že manželku ani nejstarší dceru už víckrát na plovák nedostanete.

Ideálním řešením pro Váš rodinný start je jeden univerzální rodinný plovák, na kterém si užije spoustu legrace celá rodina a nejednomu z Vás přitom možná otevře dvířka k novému, trvalému koníčku.

Kdo paddluje nezlobí - velká zábava pro děti na paddleboardu u moře

 

Jak vybrat rodinný paddleboard?

Rodinné paddleboardy mají několik specifik, vycházejících z jejich určení. Nejdůležitějším kritériem je, samozřejmě, nosnost plováku.

Pokud si má užít zábavu opravdu celá rodina, musí takový plovák uvézt i nejtěžšího člena rodiny, popřípadě několik členů rodiny naráz. Při výběru si tedy položte otázku: Uveze tento plovák mne i tchýni, která se bude chtít projet společně s mým nejstarším synem? Pokud je totiž jezdec těžší než ideální nosnost plováku, plovák se může pod jezdcem prohnout - dochází k jeho tzv. prošlápnutí, které má velmi negativní vliv na jeho jízdní vlastnosti a ovladatelnost.

Je také třeba myslet na dostatečnou stabilitu, která dodá pocit bezpečí a komfortu i zcela nezkušeným jezdcům. Volte proto plovák širší a silnější, s větším výtlakem, který obstojí i při zatížení větším počtem jezdců.

Není rovněž od věci zohlednit míru zvednutí špice plováku, jež usnadní plavbu na zvlněnější hladině. S případnou těžší ovladatelností plováku slabším jezdcem si hlavu nelámejte. Vše chce svůj čas, i dovednosti v novém sportu.

V každém případě doporučujeme: Vyhněte se některým “výhodným” nabídkám, které zamlčují nejedno specifikum plováku za cenu, která se „vyplatí“. Špatně zvolený první paddleboard může radost ze sportování dokonale pokazit.

Výhody jednoho “rodinného” univerzálního paddleboardu:

- možnost vyžití pro celou rodinu

- ideální jako startovací plovák

- velká stabilita, výtlak a nosnost

CHCI JEDEN RODINNÝ PLOVÁK

Nevýhoda jednoho “rodinného” paddleboardu:

- neumožňuje společné vyjížďky pro celou rodinu

- horší ovladatelnost pro slabší jezdce

 

CHCI VYBRAT PLOVÁK JEZDCI NA MÍRU

Všem zájmcům o první univerzální paddleboard doporučujeme: Uvažte, s jak velkou pravděpodobností tento způsob trávení času rodinu zaujme, a “rodinné prkno” se stane výhradním vlastnictvím otce, zatímco ostatním členům rodiny bude zapotřebí pořídit plováky vhodnější pro jejich věk, váhu a zkušenosti. Dětem samozřejmě stačí menší plováky, které plně uspokojí jejich touhu po “blbnutí”. Ženy zase ocení lehčí, stabilní a dobře ovladatelné plováky Allround. Při delších vyjížďkách se pak osvědčí plováky typu Tourer, které jsou špičatější, užší a dokážou tedy vyvinout větší rychlost.

Pro rodinné vyjížďky je samozřejmě idealní, má-li každý člen rodiny svůj vlastní plovák. S takovou výbavou lze podnikat výpravy za společným cílem, například na piknik na nějakém romantickém místě, kam se ale každý dopraví svou vlastní silou. Můžete pořádat soutěže, hrát na honěnou, na gladiátory apod. Nabízí se prostě pěkná řádka možností, jak si čas strávený na paddleboardech pořádně úžít.... a zařadit se tak mezi nemálo rodin, které kdysi začínaly u jednoho univerzálního plováku, jenž pak zažehl touhu zpestřit si rodinné pobyty u vody novým způsobem. Je přece těžké odolat té možnosti sbalit se a společně odplout z přeplněné pláže, objevovat nové pohledy na stará známá místa a podnikat společná dobrodružství.

Jsme rádi, že vám můžeme nabídnout mnoho paddleboardů různých značek, velikostí a typů. Na druhou stranu chápeme, že vybrat ten správný je poměrně složité. Tímto interaktivním průvodcem projdete sérií otázek, díky nímž se počet vhodných paddleboardů zúží. Pak už se můžete rozhodnout jen podle designu a ceny. Průvodce výběrem paddleboardu

V naší nabídce je hned několik plováků, které splňují vše co od rodinného paddleboardu očekáváme. Je tedy možno vybrat z různých úhlů pohledu - ceny, technologie zpracování, designu...

Srovnání rodinných paddleboardů

Nevíte si rady s výběrem paddleboardu? Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme Zavolejte nám a domluvte si zkušební jízdu. Budeme se těšit.

 

Slovníček pojmů a kategorií paddleboardů

Allaround představují nejširší a nejprodávanější kategorii prken. Jsou celkově širší, tlustší/silnější a delší než surfovací prkna pro jízdu na vlnách, ale kratší než většina touring boards. Představují dobrý poměr mezi výkonem, stabilitou a pružností. Většina prken v této kategorii je skvělá pro rekreační paddlování v klidných vodách, což je to, co většina lidí hledá. Některá allaround boards jsou založená na designu surfových prken, což umožňuje jejich použití v klidných vodách, ale i surfování na vlnách. Jiná allaround boards jsou chytře navržená pro aktivity, jako je jóga, fitness nebo rybaření.

Touring boards jsou skvělá pro klidné nebo lehce zvlněné vody, protože jsou dlouhá a mají špičatý předek. Což umožňuje rovnější jízdu a lepší klouzání po hladině. Touring boards obvykle mají na plováku záchytné prvky a vybavení pro uložení věcí. Tyto plováky vykazují menší přetáčivost při pádlování na jedné straně. Jste tak schopni provést více záběrů, než budete nuceni přehodit pádlo. Menší přetáčivost je daná větší délkou a užším tvarem.

Race paddleboardy mohou ve skutečnosti vypadat dost podobně jako touring boards, ale jsou užší a delší. Proto jsou ve vodě velmi rychlá, ale na druhou stranu jsou mnohem méně stabilní než touring boards, takže jsou ideální pro paddlery, kteří mají dobrou stabilitu. Přetáčivost těchto prken je ještě menší než Touringů.

Teamové paddlebordy - extra velký paddleboard je přesně to, co si s partou na vodě užijete. Zapojte do pádlování celou rodinu i přátele. Ideální pro půjčovny lodiček, vodácké kluby a plovárny. Vhodný pro stojaté vody i výlety po řekách.

WindSUP - Nafukovací paddleboardy s možností připojení plachty, WindSUPy, jsou velké stabilní plováky, které jsou vhodné pro výuku windsurfingu. Na plovák se lze pohodlně postavit, vytáhnout plachtu a začít se učit manipulovat s oplachtěním.

Záruční a pozáruční servis

V PÁDLUJTE.CZ se zabýváme prodejem, poradenstvím a také provozujeme servis paddleboardů. Pokud si paddleboard zakoupíte u nás, samozřejmostí je záruční servis. Navíc, jako náš zákazník získáte slevu na pozáruční servis. Pádlujte s námi!

 
 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • D7 - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky