Recenze paddleboardu AQUA MARINA FUSION 2023/24

FUSION je jeden z nejprodávanějších modelů na světě. Paddleboard má oblý tvar a patří mezi středně velké univerzální paddleboardy. Jeho délka je 330 cm, šířka 81 cm a výška 15 cm. Je určený začínajícím jezdcům, kteří upřednostňují spíše stabilitu. V pohodě uveze muže s dítětem a zavazadly.

Výrobce uvádí maximální zatížení plováku 150 kg. Největší samostatně stojící jezdec by dle našeho testu neměl mít víc než 100 kg. Jak FUSION obstojí v našem zátěžovém testu uvidíte na konci tohoto videa / článku.

FUSION má na výšku 15 cm, to umožňuje větší zatížení paddleboardu a díky délce 330 cm lze pohodlně kombinovat posádku - dospělý + dítě, dva menší jezdci. Pokud, ale největší jezdec váží nad 100 kg, volte větší model MONSTER

 

AQUA MARINA FUSION AQUA MARINA MODELY 2023/24

AQUA MARINA - nafukovací kajaky a kanoe

 
 


Představujeme vám nový model AQUA MARINA FUSION, který se začne prodávat od sezóny 2023.


Jedná se o nejprodávanější model na světě. Paddleboard má oblý tvar a proto ho řadíme do kategorie univerzálních paddleboardů. Jeho délka je 330 cm, šířka 81 cm a výška 15 cm. Je určený začínajícím jezdcům, kteří upřednostňují spíše stabilitu. FUSION je středně velký univerzální paddleboard ideální pro rodiny. V pohodě uveze taťku i s dítětem a zavazadly.


Výrobce uvádí maximální zatížení plováku 150 kg. Toto je celkové zatížení paddleboardu a rozhodně neuveze jednoho 150 kg jezdce. Největší samostatně stojící člověk by dle našeho testu neměl mít víc než 100 kg.


Jestli chcete vidět, jak FUSION obstojí v našem zátěžovém testu, jaké kombinace jezdců uveze, tak sledujte video až do konce.


FUSION má na výšku 15 cm, to umožňuje větší zatížení paddleboardu a díky délce 330 cm lze pohodlně kombinovat posádku - dospělý + dítě, dva menší jezdci. Pokud, ale největší jezdec váží nad 100 kg, volte větší model MONSTER. Pokud chcete pokročilejší plovák, doporučujeme model MAGMA, který je tvrdší a dodává se s lepším karbon-sklolaminátovým pádlem.


FUSION je i u nás velmi populární paddleboard a prodáváme ho již mnoho let. Jaké vychytávky má nová řada pro rok 2023?


Hlavní rozdíl je ve tvaru boardu. Model 2023 má rozšířenou záď, u staršího modelu, byla více zaoblená. Tato drobná úprava tvaru zlepšuje stabilitu prkna, to ocení především začátečníci, kterým se větší stabilita bude hodit.


Další krok vpřed najdeme na palubě paddleboardu. Protiskluzová podložka již nemá u modelů 2023 nastříkaný vzor. Vzor je nyní součástí pěnové podložky, a tak nehrozí povrchové odlupování barvy, jak se bohužel občas dělo u starších modelů.


Pojďme se společně podívat, co najdete v základní sadě. V balení je základní 3- dílné hliníkové pádlo s plastovým listem. Upozorňujeme, že pádlo dlouho neplave a za krátkou dobu jde ke dnu. Pokud nechcete o pádlo přijít, doporučujeme používat floater. Ten se nasadí nad list a zabrání potopení pádla. Floater by měl být samozřejmostí při pádlování dětí a úplných začátečníků, kteří často padají do vody a pádlo zahodí.


V základním balení najdete ploutvičku do systému SLIDE IN zajištěnou plastovou pojistkou. Pokud byste potřebovali náhradní, najdete ji  na našem e-shopu v kategorii Příslušenství.


Nesmí chybět pojistný řemínek leash, aby vám prkno neuplavalo. Manuální dvoučinná pumpa s manometrem. To vše se vejde do tohoto pevného batohu se zipem z recyklovaného materiálu.


Manuální pumpička určitě poslouží, ale popravdě nafukování manuální pumpou dá pěkně zabrat. Určitě doporučuji pořídit elektrickou pumpičku. Ušetříte si spoustu energie na samotné pádlování na vodě. Manuální pumpičku vozte s sebou jako záložní, nouzové řešení.


Paddleboard FUSION si u nás můžete vybrat v několika výhodných sadách. Kromě základní sady si můžete zvolit „Startovací sadu“ – kde přidáváme  elektrickou pumpičku a nepromokavý vak na telefon, peněženku a klíče od auta.


Chcete na prkně jezdit jako na kajaku? Máme připravenou výhodnou „Kajakovou sadu“. V kajakové sadě obdržíte 4-dílné pádlo, které lze použít pro jízdu ve stoje nebo se dvěma listy jako na kajaku.


A pro náročné zákazníky máme připravenou „Super sadu“, která obsahuje všechno příslušenství z předchozích sad. Při výběru pozor, v Super sadě je pouze jedno 4-dílné pádlo, tak na to pamatujte.


A pojďme na zátěžový test….

Jezdec 80 kg - ideální. Jeden jezdec by neměl překočit váhu cca 100 kg.

Recenze paddleboardu AQUA MARINA FUSION 2023

Jezdci 80 kg + dítě 25 kg - ideální. Doporučujeme dítěti pořídit dětské pádlo, aby se při cestě nenudilo a zapojilo do pádlování.

Recenze paddleboardu AQUA MARINA FUSION 2023

Jezdci 80 kg + 50 kg – váha je rozložena do dvou bodů, celkové zatížení 130 kg. Za nás je tato konfigurace vyhovující. Na palubě mají oba jezdci dostatek prostoru. Pokud budou oba jezdci sedět, přispěje to výrazně k vyšší stabilitě. V tom případě je dobré, aby pádlovali oba jezdci - doporučujeme "kanoe sadu".

Recenze paddleboardu AQUA MARINA FUSION 2023

Jezdci 80 kg + 70 kg. Váha je v tomoto případě rozložena do dvou bodů. Celkové zatížení 150 kg. Plovák při tomto zatížení není úplně potopen ani moc prohnutý, přesto tuto konfiguraci již nedoporučujeme. Není vhodná pro delší vyjížďky, pouze pro příležitostné kratší přesuny. Plovák je při této konfigurace poměrně nestabilní. Pokud budou oba jezdci sedět, stabilita se zvýší.

Recenze paddleboardu AQUA MARINA FUSION 2023

Pádlujte s námi!
Ondra z Pádlujte.cz

Recenze paddleboardu AQUA MARINA FUSION 2023
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com

 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • MOAI - Paddleboardy dle značky
 • SPINERA - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky
 • DELTA - Paddleboardy dle značky