Děti také rády pádlují na paddleboardech

Děti a voda. Dva prakticky nespoutatelné živly, které si však spolu (při dodržení určitých pravidel) překvapivě velmi dobře rozumějí! Nebo si snad dovedete představit prázdniny bez koupání, potápění, stavění hrází a pouštění lodiček? Já tedy moc ne. Moderní doba však těch možností jak si s vodou užít zábavy nabízí mnohem víc. U nás, samozřejmě, vítězí paddleboarding! Nejenže dětem poskytne radost z pohybu na vodě, ale dospělým navíc umožní vrátit se do jejich dětských let!

 

 

Náš tip na výlet
Přehrada Seč má délku cca 5 km, což poskytuje mnoho možností pro krátké až středně dlouhé výlety. Jako výchozí bod výletu doporučujeme zvolit Dolní Ves pod Hoješínem. Zde si na travnatém břehu můžete připravit váš paddleboard a pak vyrazit přímo směr Čáslavská zátoka. Za úžinou se objeví ostrov, na kterém lze zakotvit a prozkoumat jej. Nad ostrovem se tyčí majestátní skála se zříceninou hradu Oheb. Okolí hradu je od roku 1996 vyhlášeno jako přírodní rezervace.

Z našich zkušeností, tedy ze zkušeností rodiny propadlé tomuto sportu vyplývá jeden postřeh: Paddleboarding byl snad vynalezen přímo pro děti.

Oproti dospělým děti totiž nemají k plováku žádný respekt a okamžitě ho přijímají za vlastní. Bez dlouhého školení dokážou nastoupit, popadnout pádlo a okamžitě provozovat SUP - Stand Up Paddling! Nemají strach z pádu do vody a mají skvělou stabilitu. Ani pádlování jim nečiní žádné potíže. Kromě toho rychlý přesun po vodní hladině je nesmírně baví! A pokud se na vodě setkají s jinými pádlujícími kamarády, okamžitě dokážou vymyslet pěknou řádku her a způsobů jak se vesele „vyblbnout“. Objevitelské výpravy do tajemných zákoutích vodních ploch, kde se z nich stávají piráti a mořeplavci, jsou samozřejmostí. Lze ovšem také soutěžit v tom, kdo je nejrychlejší, kdo dokáže nejdéle stát na jedné noze, kdo dokáže ustát co nejzazší polohu na plováku. Oblíbené jsou rovněž „rytířské turnaje“, při kterých se svého soupeře snaží svrhnout do vody. Podobných zábav jsme s našimi dětmi zažili nespočet. Všechny tyto radovánky mají jedno výrazné plus: Díky použitým materiálům, stabilitě a hmotnosti plováků je možnost poranění snížena na minimum.

 

Přehrada Seč na Wiki
Přehrada Seč se nachází na toku řeky Chrudimky ve východních Čechách. Na březích se rozkládá největší rekreační areál Pardubického kraje. Hráz byla postavena mezi lety 1925 a 1936 ze žulových bloků. Hráz je umístěna mezi skalami, na kterých se nachází zřícenina hradu Oheb a na druhé straně zřícenina Vildštejnu. Délka hráze je 165 m a výška 42 m.

Pokud ovšem chceme našim dětem poskytnout možnost užít si zábavu na 100 procent, upřednostníme při nákupu paddleboardu materiál odpovídající jejich věku, schopnostem a velikosti. Současný trh nabízí hned několik typů dětských plováků (např. ZRAY Junior K8), které jsou jak rozměrově, tak i objemově menší a užší. Takové parametry přispívají k lepší ovladatelnosti malými paddelboardisty, a tím i k jejich větší radosti z pohybu. Na „dospělém“ plováku si totiž malý plavec obvykle stoupne do přední části plováku, která je užší, a nabízí lepší možnosti manipulace s pádlem. Tento postoj však není pro děti optimální, plovák se navíc za takových podmínek podstatně hůře ovládá. Ideální podmínky pro pádlování poskytne postoj ve středu plováku se středovým madlem mezi nohama.

Na přiloženém videu je pěkně vidět malého chlapce, který sice jede na velmi dlouhém, ale zároveň velmi úzkém plováku. Na takovém plováku může zaumout postoj, kterého by na širokém plováku pro dospělého nebyl schopen dosáhnout.

Neméně důležitou položkou při nákupu plováku pro děti je výběr správného pádla. Pádlo by mělo být samozřejmě co nejlehčí a především přiměřeně dlouhé. Při použití standardního pádla pro dospělé děti obvykle nedosáhnou na hlavu pádla. Drží ho pak oběma rukama za dřík jako „vařečku“. Takové uchopení není ergonomicky správné a tedy ani komfortní. Děti budou narážet na potíže při manipulaci a přehazování pádla z ruky do ruky. Ideální jsou lehká pádla s obsahem karbonu, případně vyloženě dětská pádla se zkrácenou délkou. Hledáme-li kompromis mezi výhradně dětským a dospělým pádlem, můžeme vybrat pádlo, které se délkou dokáže přizpůsobit. Skvělou volbou je 3-dílné nastavitelné pádlo BRAVO SUP ALU s maximální délkou 215 cm. Prostřední díl tohoto pádla lze odejmout, a získat tak dětské pádlo o délce 145 cm.

Pokud tedy chcete zažít ten báječný pocit spolusdílení při společných výletech po vodní hladině nebo při soutěžení s vlastním potomkem, neváhejte a nabídněte mu jeho vlastní plavidlo, „ušité na míru“.

Velké rodinné paddleboardy nejsou úplně ideální pro malé jezdce, zvláště děti. Pokud je plovák příliš veliký, poskytuje jezdci moc velkou stabilitu a nedochází tak k zapojení stabilizačního systému. Děti se pak nemají možnost rozvíjet a zlepšovat svůj balanc, rovnováhu a posilovat stabilizační systém.

Při výběru paddleboardů pro děti je třeba brát v úvahu věk a váhu. Pro děti od 6 do 12 let s váhou od 25 do 40 kg, doporučujeme plovák s délkou 8‘. Starším dětem od 12 do 17 let a váhou od 40 do 60 kg, doporučujeme plovák s délkou 9‘.

Záruční a pozáruční servis

V PÁDLUJTE.CZ se zabýváme prodejem, poradenstvím a také provozujeme servis paddleboardů. Pokud si paddleboard zakoupíte u nás, samozřejmostí je záruční servis. Navíc, jako náš zákazník získáte slevu na pozáruční servis. Pádlujte s námi!
Děti také rády pádlují na paddleboardech
Děti také rády pádlují na paddleboardech
Děti také rády pádlují na paddleboardech
Děti také rády pádlují na paddleboardech
Děti také rády pádlují na paddleboardech
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com

 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • MOAI - Paddleboardy dle značky
 • SPINERA - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky
 • DELTA - Paddleboardy dle značky