Recenze paddleboardu AQUA MARINA MONSTER 2023/24

MONSTER model 2023 patří prkno do kategorie extra velkých rodinných paddleboardů. To je kategorie pro extra velké jezdce nebo pokud plánujete jezdit na paddleboardu ve dvou dospělých. Jeho délka je 366 cm, šířka 84 cm a výška 15 cm.

Výrobce uvádí maximální zatížení plováku 170 kg. Jak MONSTER obstojí v našem zátěžovém testu uvidíte na konci tohoto videa / článku.


 

AQUA MARINA MONSTER AQUA MARINA MODELY 2023/24

AQUA MARINA - nafukovací kajaky a kanoe


Tento nový paddleboard je AQUA MARINA MONSTER, který se začne prodávat od sezóny 2023.

Jeho délka je 366 cm, šířka 84 cm a výška 15 cm. Díky drop Stitch Light technologii je plovák lehčí, to oceníte především při manipulaci na souši. Díky délce a šířce patří prkno do kategorie extra velkých rodinných paddleboardů. To je kategorie pro extra velké jezdce nebo pokud plánujete jezdit na paddleboardu ve dvou dospělých.

Výrobce uvádí maximální zatížení plováku 170 kg. MONSTER toho uveze opravdu hodně, je tedy vhodný pro pořádné chlapy, čí více pasažérů. Pokud se chystáte na jízdu ve dvou, doporučujeme pořídit i druhé pádlo, aby jízdu neoddřel pouze jeden člen posádky. Největší samostatně stojící člověk by dle našeho testu neměl mít víc než 120 kg. Pokud jste větší, doporučujeme model SUPER TRIP 14, nebo pokročilejší model ATLAS. Ten je pevnější a v základní sadě má navíc lepší pádlo z karbonu a sklolaminátu.

Jak MONSTER obstojí v našem zátěžovém testu uvidíte na konci tohoto videa.

MONSTER je 15 cm vysoký paddleboard. Čím má plovák větší objem vzduchu, tím má samozřejmě větší výtlak a tedy i nosnost. Díky šířce 84 cm je MONSTER velmi stabilní. To ocení hlavně velcí jezdci, kteří s paddleboardingem začínají a hledají opravdu hodně stabilní padleboard.

Pojďme se nyní podívat co je obsaženo v základní sadě a jakých vylepšení se dočkal nový model pro rok 2023?

Hlavní rozdíl je ve tvaru boardu. Starší modely měli užší záď. Model 2023 má záď rozšířenou. Tato drobná úprava tvaru zlepšuje stabilitu prkna, což ocení především začínající jezdci. Je to určitě krok správným směrem.

Paluba si také zasloužila pořádně vylepšit. Protiskluzová podložka už nemá u modelů 2023 barvou nastříkaný vzor, ten je nyní součástí pěnové podložky, a tak nehrozí povrchové odírání barvy.

Na co se můžete těšit v základní sadě?  V balení je 3-dílné hliníkové pádlo s plastovým listem. Pádlo bohužel neplave, nebo plave pouze krátkou dobu. Tento zádrhel jednoduše vyřeší floater proti potopení pádla. Ten se lehce navlékne nad list a zabrání potopení pádla. Floater doporučujeme pokud budou na prkně pádlovat úplní začátečníci nebo děti.


V základním balení nesmí chybět ploutvička do systému SLIDE-IN zajištěná plastovou pojistkou. Na našem e-shopu v kategorii Příslušenství, najdete i tyto náhradní flosny.

Dále je v setu pojistný řemínek leash, manuální dvojčinná pumpa s manometrem a vše je uloženo v pevném batohu se zipem, který je vyroben z recyklovaného materiálu.

Ještě jeden postřeh k manuální pumpičce. Zcela upřímně, nafukování manuální pumpou je pěkná dřina - zvláště u takto velkého paddleboardu. Určitě doporučuji pořídit elektrickou pumpičku. Důležitý tip od nás. Vozte manuální pumpičku s sebou jako záložní řešení. I elektrická pumpička může nečekaně odejít a nejhorší je být u vody s prázdným paddleboardem.

Paddleboard MONSTER nabízíme na eshopu v několika vytuněných sadách. Kromě základní sady si můžete zvolit „Startovací sadu“ – kde k základní sadě přidáváme navíc elektrickou pumpičku a nepromokavý vak na telefon, peněženku, klíče od auta. Tyhle důležité věci utopit opravdu nechcete.

Pokud rádi pádlujete i v sedě, jistě uvítáte výhodnou „Kajakovou sadu“. V kajakové sadě obdržíte 4-dílné pádlo, které lze použít pro jízdu ve stoje nebo se dvěma listy jako na kajaku.

Pokud jste nároční zákazníci a chcete mít opravdu našlapanou výbavu, máme pro vás připravenou „Super sadu“, ve které najdete veškeré příslušenství z předchozích sad. Pozor, v Super sadě je pouze jedno 4-dílné pádlo.


A jdeme se vrhnout na zátěžový test….


Jezdec 50 kg - při tomto testu je krásně vidět, že lehký jezdec může na větším paddleboardu jet, ale je pro něj příliš velký. V tomto případě se jezdec dost "nadře". Nehledě k tomu, že díky šířce bude drhnout pádlem o bok plováku. Dovednosti jezdce se v tomoto případě nebudou rozvíjet, protože je plovák moc stabilní. Správná velikost pro tohoto jezdce je BREEZE.


Recenze paddleboardu AQUA MARINA MONSTER 2023

Jezdec 100 kg - ideální. Jeden jezdec by neměl překočit váhu cca 120 kg

Recenze paddleboardu AQUA MARINA MONSTER 2023


Jezdci 100 kg + 50 kg – váha je rozložena do dvou bodů, celkové zatížení tedy 150 kg. Za nás je tato konfigurace vyhovující. Na palubě mají oba jezdci dostatek prostoru. Pokud budou oba jezdci sedět, přispěje to výrazně k vyšší stabilitě. V tom případě je dobré, aby pádlovali oba jezdci - doporučujeme "kanoe sadu".

Recenze paddleboardu AQUA MARINA MONSTER 2023

Při tomto testu ověřujeme výrobcem uváděnou maximální nosnost 170 kg. Váha je v tomoto případě rozložena do dvou bodů - 100 kg + 70 kg. Plovák při tomto zatížení není úplně potopen ani prohnutý, je schopen jízdy. Tedy MONSTER 2023 nosnost 170 kg určitě má. Za nás je, ale tato konfigurace již na hraně. Není vhodná pro delší vyjížďky, pouze pro příležitostné kratší přesuny. Plovák je při této konfigurace poměrně nestabilní. Pokud budou oba jezdci sedět, stabilita se zvýší.


Recenze paddleboardu AQUA MARINA MONSTER 2023


Pádlujte s námi!


Ondra z Pádlujte.cz
Recenze paddleboardu AQUA MARINA MONSTER 2023
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com

 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • MOAI - Paddleboardy dle značky
 • SPINERA - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky
 • DELTA - Paddleboardy dle značky