Recenze paddleboardů GLADIATOR ORIGIN

Podívejte se na detailní představení paddleboardů od značky GLADIATOR - série ORIGIN. Poradíme jak vybrat ten správný model pro vás. Jakou zvolit délku, šířky i výšku paddleboardu....dvoj-vrstvá FUSION technologie, která vydrží tlak až 26 PSI, super vybavení a bezkonkurenční cena.

Paddleboardy GLADIATOR ORIGIN

STARBOARD paddleboardy

Gladiator nabízí širokou paletu paddleboardů. V tomto videu vám představím sérii ORIGIN, která je určena začátečníkům vstupujícím do světa paddleboardingu, kteří hledají kvalitní dvouvrstvý paddleboard se skvělým příslušenstvím za velmi dobrou cenu.

Všechny paddleboardy od značky GLADIATOR jsou vyrobené dvouvrstvou FUSION technologií a jsou velmi dobře provedené. Obecně platí, že vícevrstvé paddleboardy jsou tvrdší a mají lepší jízdní vlastnosti. Výrobce uvádí maximální tlak až 26 PSI. Standardem u většiny výrobců je tlak 15 PSI. Takto extrémně vysoký tlak, je indikátorem velmi pevné konstrukce a současně ukazuje důvěru, kterou Gladiator vkládá do svých paddleboardů.

Jak můžete vidět, série GLADIATOR ORIGIN zahrnuje mnoho modelů v různých délkách, šířkách a dvou základních výškách – 12 a 15 cm. Určitě si tedy vybere každý.

Při výběru paddleboardu je velmi důležitá váha největšího jezdce, který bude na plováku jezdit. Pokud je největší jezdec do cca 75 kg, volte plovák s výškou 12 cm. Při jízdě budete blíže vodní hladině. Vaše těžiště bude níž a celkový dojem z jízdy bude pro lehkého jezdce stabilnější.

Pokud má největší jezdec váhu 80 a více kg, volte výšku 15 cm. Čím má paddleboard větší objem vzduchu, tím má i větší výtlak a logicky i větší nosnost. Paddleboardy s výškou 15 cm jsou také tvrdší.

Další parametr při výběru paddleboardu je jeho šířka. Platí jednoduché pravidlo – čím je plovák širší, tím vám poskytne větší stabilitu, ale současně pojede pomaleji. A obráceně – čím bude užší, tím bude stabilita menší, ale pojede rychleji.

Ve vztahu k váze platí, že lehčí jezdec si může dovolit užší plovák a současně větší jezdec bude potřebovat širší a stabilnější board.

Co se týče délky paddleboardu, platí, že delší plováky lépe drží stopu, není nutné při pádlování tak často přehazovat pádlo, ale jsou méně ovladatelné. Kratší paddleboardy jsou dobře ovladatelné, ale nedrží tak dobře směr.

Pokud jste sportovně založení, chcete vyrazit na delší projížďky, volte delší paddleboardy s délkou nad 11`. Delší plováky lépe drží směr a nemusíte při jízdě tak často přehazovat pádlo. Kratší paddleboardy, nejčastější velikosti  10`6``, 10`8`` jsou vhodné pro rodinné a rekreační využití. Kratší plováky jsou pro začátečníky lépe ovladatelné.

Nyní se podíváme co získáte v základní sadě GLADIATOR ORIGIN. Začal bych batohem, který nás velmi překvapil kvalitou a zpracováním. V této cenové kategorii obvykle vídáme mnohem jednodušší batohy. Tento má možnost schovat ramenice. To se hodí při cestování třeba letadlem. Batoh je velmi dobře propracovaný, prostorný, ale nemá kolečka. To mají až vyšší řady jako je PRO a ELITE.

Pádlo - v základní sadě získáte sklolaminátové pádlo s nylonovým listem. Obvykle v této cenové kategorii, výrobci dodávají hliníková pádla. Sklolaminát pěkně pruží a je také lehčí. Plastový list je pro začátečník určitě vhodný. Nemusíte se obávat, že vám ho poškodí děti, když se budou pádlem odrážet od dna. Plast vydrží hodně. Další drobností, která odlišuje značku Gladiator od konkurence je třeba imbusový klíč, který je dodáván pro dotažení pádla. Je to drobnost, ale velmi příjemná a praktická věc. 

Další vychytávka je možnost vynechání prostředního dílu pádla. Hlavička pasuje do spodního dílu pádla. Pádlo je pak velmi krátké a vhodné pro pádlování malých dětí.

V balení jsou samozřejmě finy – ploutvičky. Jsou vyrobeny z pevného plastu, neohýbají se a poskytují dobrý výkon. Uchycení je do systému US-BOX, který je také velmi pevný. Ploutev se zajišťuje šroubkem s podložkou. Tady bych chtěl upozornit na to, že šroubek je uložen v této oranžové opravné sadě. Navíc, Gladiator dodává hned dva šroubky. 

V opravné sadě najdete záplaty a klíč pro dotažení ventilu. Lepidla již dodávána nejsou. Dost často došlo při přepravě k vytečení lepidla, a proto od toho výrobci ustupují. Lepidlo najdete v případě potřeby na e-shopu v sekci -> Příslušenství -> Lepení

Pumpa je opět kvalitní. U podobné cenové kategorie vídáme většinou jednodušší pumpy. Pumpa umožňuje nafukovat dvojčinným i jednočinným systémem. Plováky vydrží maximální tlak až 26 psi.

Paddleboardy GLADIATOR  jsou určeny náročným zákazníkům hledající velmi lehké a přitom extrémně pevné plováky, které vydrží tlak až na 26 PSI díky moderní technologií.

Výrobce doporučuje tlakovat plováky na max 22 PSI s ohledem na rychlé zvyšování tlaku vlivem tepla a zachování bezpečnostní rezervy.

To je opravdu maximum. Nedoporučujeme hustit na maximální tlak. Dle váhy jezdce bych doporučil nafukovat na tlak 15 až 20 PSI.

Upřímně, nafukování manuální pumpou dá pěkně zabrat. Určitě doporučuji pořídit si elektrickou pumpičku. Ušetříte si spoustu energie na samotné pádlování na vodě. Manuální pumpičku vozte s sebou jako záložní, nouzové řešení.

Paddleboard GLADIATOR ORIGIN si u nás můžete vybrat v několika výhodných sadách. Kromě základní sady si můžete zvolit „Startovací sadu“ – kde přidáváme  elektrickou pumpičku STAR 8, která nafukuje až na tlak 20 PSI. Dále v sadě najdete nepromokavý vak na telefon, peněženku a klíče od auta.

Pokud rádi jezdíte i v sedě jako na kajaku, vybírejte model ORIGIN COMBO, který navíc obsahuje 4-dílné pádlo, které lze použít pro jízdu ve stoje nebo se dvěma listy jako na kajaku. V balení je i kajaková sedačka.

 

 

Pokud se rozhodujete, který model Gladiatoru si pořídíte, mrkněte i na naše další videa, kde představuje řadu GLADIATOR PRO, speciální sérii oplachtitelných paddleboardů GLADIATOR WIND i vrcholnou řadu GLADIATOR ELITE

Takže, na viděnou u vody a pádlujte s námi!

 

 Ondra z Pádlujte.czRecenze paddleboardů GLADIATOR ORIGIN
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com

 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • MOAI - Paddleboardy dle značky
 • SPINERA - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky
 • DELTA - Paddleboardy dle značky