Recenze paddleboardů GLADIATOR PRO

Gladiator nabízí široký výběr paddleboardů. V dnešním videu vám představím sérii GLADIATOR PRO, ta je vhodná pro jezdce, kteří se chtějí více věnovat paddleboardingu. V nabídce je proto více delších plováku z TOURINGOVé kategorie v porovnání s řadou ORIGIN. GLADIATOR PRO patří do střední cenové třídy, je o zhruba 3500 kč dražší než řada ORIGIN

Plováky GLADIATOR PRO jsou vyrobené dvouvrstvou FUSION technologií a jsou velmi povedené. Vícevrstvé paddleboardy jsou tvrdší a mají lepší jízdní vlastnosti. Výrobce uvádí maximální tlak až 26 PSI.

Paddleboardy GLADIATOR PRO

GLADIATOR paddleboardy

Gladiator nabízí široký výběr paddleboardů. V dnešním videu vám představím sérii GLADIATOR PRO, ta je vhodná pro jezdce, kteří se chtějí více věnovat paddleboardingu. V nabídce je proto více delších plováku z TOURINGOVé kategorie v porovnání s řadou ORIGIN. GLADIATOR PRO patří do střední cenové třídy, je o zhruba 3500 kč dražší než řada ORIGIN. 

 

Plováky GLADIATOR PRO jsou vyrobené dvouvrstvou FUSION technologií a jsou velmi povedené. Vícevrstvé paddleboardy jsou tvrdší a mají lepší jízdní vlastnosti. Výrobce uvádí maximální tlak až 26 PSI. Standardem u většiny výrobců je tlak 15 PSI. Takto extrémně vysoký tlak, je indikátorem velmi pevné konstrukce a současně ukazuje důvěru, kterou Gladiator vkládá do svých paddleboardů.

 

U řady PRO je tedy použita dvouvrstvá FUSION technologies s extra silnou textilií. Vylepšení proti řadě ORIGIN je ukryto v bočnicích, ty jsou totiž u řady PRO třívrstvé. Tím se paddleboard stává ještě pevnějším, ale hlavně to výrazně mění tvar prkna na přídi. Příď lépe prostupuje vodou, případné vlnky nenaráží do přídě jako u řady ORIGIN, ale pěkně ji obtékají a to přispívá k lepším jízdním vlastnostem. PROčka jsou tedy rychlejší, výkonnější a pádluje se na nich lépe. 

 

Pokud vybíráte nové prkno, hlavní roli hraje váha největšího jezdce, který bude na plováku jezdit. Pokud je největší jezdec do cca 75 kg, volte plovák s výškou 12 cm. Při jízdě budete blíže vodní hladině. Vaše těžiště bude níž a celkový dojem z jízdy bude pro lehkého jezdce stabilnější.

 

Pokud má největší jezdec váhu 80 a více kg, volte výšku 15 cm. Čím má paddleboard větší objem vzduchu, tím má i větší výtlak a logicky i větší nosnost. Paddleboardy s výškou 15 cm jsou také tvrdší.


15 cm výšku plováku volte také v případě, pokud plánuje na paddleboardu jezdit ve více lidech, nebo se chystáte vyrazit na expedici s těžkými zavazadly na palubě.

Šířka je další důležité kritérium při výběru paddleboardu. Řídit se můžete jednoduchým pravidlem – čím je plovák širší, tím vám poskytne větší stabilitu, ale současně pojede pomaleji. A obráceně – čím bude užší, tím bude stabilita menší, ale pojede rychleji. 

Lehčí jezdec si může zvolit užší plováky a současně větší jezdec bude potřebovat širší a stabilnější board.

Délka paddleboardu má taky svá pravidla. Platí, že delší plováky lépe drží stopu, není nutné při pádlování tak často přehazovat pádlo, ale jsou méně ovladatelné. Kratší paddleboardy jsou dobře ovladatelné, ale nedrží tak dobře směr. 

Pokud jste sportovně založení, chcete vyrazit na delší projížďky, volte delší paddleboardy s délkou nad 11`. Delší plováky lépe drží směr a nemusíte při jízdě tak často přehazovat pádlo. Kratší paddleboardy, nejčastější velikosti  10`6``, 10`8`` jsou vhodné pro rodinné a rekreační využití. Kratší plováky jsou ideální pro začátečníky, kteří ocení lepší ovládání.

Pojďme se podívat na příslušenství, to obsahuje stejné komponenty jako v řadě ORIGIN, ale u PROček jsou propracovanější a lepší.

Batoh je opět velmi zdařile propracovaný a musíme vyzdvihnout jeho prostornost. Na rozdíl od ORIGIN je PRO batoh na kolečkách. Kolečka oceníte, pokud se rozhodnete s paddleboardem letět letadlem.

Dále tu máme velmi kvalitní manuální pumpu, kterou vídáme spíše u mnohem dražším paddleboardů. Opět dvoucestná. Umí tedy pumpovat jak nahoru tak dolu.

V balení PROčka najdete pádlo s karbonovým držadlem a plastovým listem. Karbon je lepší než laminát, protože je pevnější, lehčí a tím pádem i výkonnější než laminátové pádlo, které je u ORIGINU. Fajn vychytávka je, že lze vyjmout střední díl a zmenšit tak pádlo na dětskou velikost.

Barevné provedení PROček je pestré. Každá velikost je jinak barevná a podle nás se design této řady moc povedl. 

V případě PRO kupujete velmi kvalitní paddleboard se skvělou výbavou za super cenu. Tohoto pravila se GLADIATOR stále drží.

Manuální pumpa každému dobře poslouží, ale doporučujeme pořídit elektrickou a šetřit sílu na pádlování. Plovák lze tlakovat na maximální tlak až 26 PSI. Pro běžného jezdce bude postačující tlak v rozsahu 15 – 20 PSI. 

Za sebe mohu doporučit „Startovací sadu“ s pumpou STAR 8, která umí foukat až na 20 PSI.

Pro ty, kteří rádi jezdí i v sedě na kajakové sedačce, máme velmi dobrou zprávu. V našem e-shopu nabízíme variantu „Kajaková sada“ do které přidáváme kajakové pádlo se dvěma listy a speciální kajakovou sedačku. Na palubě řady PRO bohužel nejsou umístěna očka pro připojení klasické sedačky. My pro Vás máme řešení – tuto speciální sedačku, kterou lze upevnit popruhy kolem celého plováku. Sedačku jsme testovali a můžu potvrdit, že je velmi pevná, stabilní i komfortní. Někdo může namítat, že ho budou popruhy kolem boardu brzdit, ale není tomu tak. Popruhy jsou velmi pevně utažené a ve vodě se ani nehnou.

Pro náročné zákazníky doporučujeme  „Super sadu“, kde najdete všechny předchozí varianty. 

Pokud se rozhodujete, který model Gladiatoru si pořídíte, mrkněte i na naše další videa, kde představuje řadu GLADIATOR ORIGIN, speciální sérii oplachtitelných paddleboardů GLADIATOR WIND i vrcholnou řadu GLADIATOR ELITE

Takže, na viděnou u vody a pádlujte s námi!

Ondra


Recenze paddleboardů GLADIATOR PRO
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com

 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • MOAI - Paddleboardy dle značky
 • SPINERA - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky
 • DELTA - Paddleboardy dle značky