Recenze paddleboardů GLADIATOR ELITE

Pokud se zajímáte o sérii GLADIATOR ELITE, tak nejspíš hledáte o něco lepší a výkonnější paddleboard, než jsou předchozí dvě série ORIGIN a PRO. GLADIATOR ELITE je nejvyšší řadou z produkce této firmy.

Paddleboardy GLADIATOR ELITE

G

Pokud se zajímáte o sérii GLADIATOR ELITE, tak nejspíš hledáte o něco lepší a výkonnější paddleboard, než jsou předchozí dvě série ORIGIN a PRO. GLADIATOR ELITE je nejvyšší řadou z produkce této firmy. 

Na ELITEch jsou použity ty nejlepší materiály a paddleboardy mají i nejpropracovanější tvary. Tím dosahují lepších výkonů a mají ideální jízdní vlastnost. V nabídce je 12 typů paddleboardů lišících se délkou, šířkou a výškou. Všechny ELITE modely jsou delší než 11 stop. Nenajdete tam krátké univerzální plováky s délkou 10 stop, a je vidět, že jsou určeny pro jezdce, kteří od paddleboardu očekávají velmi dobré jízdní vlastnosti. 

Paddleboardy ze série ELITE jsou lehčí v porovnání s předchozími dvěma sériemi PRO a ORIGIN. Důvod je samozřejmě v použité technologii. Stejně jako u předchozích dvou řad jsou použity dvě vrstvy PVC slisované za tepla bez použití lepidla, ale v případě ELITE je použit jiný DROP-STITCH materiál – WOVEN DROP-STITCH, který je lehčí, ale současně dodává paddleboardu velkou tuhost. 

Mnoho těch nejlepších paddleboardů je v současné době vyráběno právě WOVEN DROP-STITCH technologií. Tato technologie je velmi drahá, ale pokud chcete lehčí, tvrdší a rychlejší  paddleboard, tak volte WOVEN DROP-STITCH.

Navíc má série ELITE také 3-vrstvé bočnice, které dodávají plováku větší tvrdost a vylepšený tvar přídě. Příď  není tak zvednutá a má lepší hydrodynamické vlastnosti. To oceníte při jízdě ve zvlněném prostředí, kdy plovák lépe prostupuje vodou, případné vlnky nenaráží do přídě, ale pěkně ji obtékají. To přispívá k celkově lepším jízdním vlastnostem. 

To samé platí i při jízdě v silnějším větru, kde je méně zvednutá příď také výhodou. Celkově je tvar ELITNí řady více propracovaný. Proč vlastně chceme, aby byl paddleboard co nejpevnější? Když pádlem zaberete ve vodě, tak chcete, aby co nejvíce energie bylo použito k pohybu dopředu. Čím více se ale prkno prohne, tím víc ztratíme energie a tedy i rychlosti. 

 Pokud hledáte tvrdá prkna, tak technologie je jeden parametr, na který se zaměříte. Další je výška paddleboardu – 15 cm profily jsou výrazně tvrdší než 12 cm. V případě lehkého jezdce do 75 kg stačí 12 cm výška, pokud ale plánujete na paddleboardu vozit zátěž – bagáž, kamaráda, tak určitě volte 15 cm profil. 

A v neposlední řadě je to samozřejmě tlak paddleboardu, který ovlivňuje jeho tvrdost. U všech paddleboardů GLADIATOR je maximální tlak, který plováky vydrží 26 PSI.

Výrobce doporučuje tlakovat plováky na max 22 PSI s ohledem na rychlé zvyšování tlaku vlivem tepla a zachování bezpečnostní rezervy.

Váha paddleboardu má také vliv na jízdní vlastnosti. Pokud se snažíte rozpohybovat těžký plovák, tak vám to zabere víc sil v porovnání s lehkým plovákem, který bude lépe akcelerovat a bude také ovladatelnější.

Dalším bodem při výběru prkna je šířka. Zde platí jednoduché pravidlo, čím je plovák širší, tím vám poskytne větší stabilitu, ale současně pojede pomaleji. A obráceně – čím bude užší, tím bude stabilita menší, ale pojede rychleji. 

Pokud jste lehčí jezdec, můžete zvolit užší plováky. Větší jezdec bude potřebovat širší a stabilnější plovák. 

I délka paddleboardu má svá pravidla. Platí, že delší plováky lépe drží stopu, není nutné při pádlování tak často přehazovat pádlo, ale prkna jsou méně ovladatelná. Kratší paddleboardy jsou dobře ovladatelné, ale nedrží tak hezky směr. 

Pokud máte rádi delší projížďky a jste sportovně založení, volte větší paddleboardy s délkou nad 11`. Delší plováky lépe drží směr a nemusíte při jízdě tak často přehazovat pádlo. Kratší paddleboardy, nejčastější velikosti  10`6``, 10`8`` jsou ideální pro rodiny a rekreační vyjížďky. Kratší plováky jsou nejlepší volbou pro začátečníky, kteří ocení lehčí ovládání. 

A jaké příslušenství u paddleboardu GLADIATOR ELITE najdete? Pojďme se na to podívat.

Batoh je i u řady ELITE  skvěle propracovaný. Stejně jako u PROček oceníte jeho prostornost. Batoh má kolečka. Ta jsou v podstatě nutná, pokud se rozhodnete s paddleboardem cestovat jiným způsobem než autem. Já osobně jsem s tímto konkrétním batohem byl v Thajsku a upřímně si nedokážu představit nosit ho při přesunech v ruce nebo na zádech. Tam kde je to možné, vždy využívám kolečka a batoh pohodlně táhnu za sebou.

Co se týče pádla, v ELITním balení najdete celokarbonové pádlo – tedy dřík, hlavička i list pádla jsou komplet z karbonu. Navíc tvar listu pádla je výrazně lepší než u předchozích serií PRO a ORIGIN. Pádlo je také lehčí. Stále je to 3-dílné pádlo a lze spojit hlavičku přímo se spodní částí a vytvořit tak malé dětské pádlo. 

V případě ELITE kupujete velmi kvalitní paddleboard se skvělou výbavou za super cenu. Tohoto pravila se GLADIATOR stále drží.

Velkým překvapením a velkým plus je ploutvička, kterou naleznete u ELITNích paddleboardů. Je to pevná sklo-laminátová, sportovně - touringová fina zpevněná honeycomb mřížkou do systému US BOX. 

Pokud u paddleboardu najdete takovou krásnou ploutev, je jasné že to GLADIATOR myslí s řadou ELITE vážně a je to prostě špičkový produkt. Ploutev je to velmi pevná. Dodá vám na vodě dostatek stability pro balancování a samozřejmě vás udrží v super přímém směru.

V opravné sadě najdete kromě záplat a klíče na dotažení ventilu i imbusový klíč k dotažení pádla. GLADIATOR přidal také náhradní šroubky k pádlu a dva šroubky k US BOX fině. Tedy jeden náhradní.

Dále tu máme manuální dvoucestnou pumpičku, tu vídáme i u mnohem dražších paddleboardů. Plovák lze tlakovat na maximální tlak až 26 PSI. Pro běžného jezdce bude postačující tlak v rozsahu 15 – 20 PSI. Manuální pumpa dobře poslouží, ale s elektrickou ušetříte sílu na pádlování. 

V našem e-shopu jsme pro vás připravili zvýhodněnou  „Startovací sadu“ která obsahuje elektrickou pumpou STAR 8, která umí foukat až na 20 PSI a nepromokavý vak.  

Dále v na našem e-shopu nabízíme variantu „Kajaková sada“ do které přidáváme kajakové pádlo se dvěma listy a speciální kajakovou sedačku. To potěší fanoušky jízdy v sedě. Na palubě řady ELITE bohužel nejsou umístěna očka pro připojení klasické sedačky. My pro Vás máme speciální sedačku, kterou lze připojit popruhy kolem celého plováku. Sedačku jsme testovali a můžu potvrdit, že je velmi pevná, stabilní i komfortní. Někdo může namítat, že ho budou popruhy kolem boardu brzdit, ale není tomu tak. Popruhy jsou velmi pevně utažené a ve vodě se ani nehnou.

Pokud jste náročnější zákazník a máte rádi bohaté příslušenství, doporučujeme  „Super sadu“, kde najdete všechny předchozí varianty. 

Pokud se rozhodujete, který model Gladiatoru si pořídíte, mrkněte i na naše další videa, kde představujeme řadu GLADIATOR ORIGIN, speciální sérii oplachtitelných paddleboardů GLADIATOR WIND i  řadu GLADIATOR PRO

Takže, na viděnou u vody a pádlujte s námi!


Ondra

Recenze paddleboardů GLADIATOR ELITE
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com

 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • MOAI - Paddleboardy dle značky
 • SPINERA - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky
 • DELTA - Paddleboardy dle značky