Výuka windsurfingu na nafukovacím paddleboardu

Možná máte za sebou stejnou zkušenost jako já…. Ještě mi nebylo -cet a na hladině přehrady jsem vídal opáleného chlapíka na podivném zařízení – na prkně s plachtou…. Ano, to je ono. To chci! Ale kde brát a nekrást? V té době bylo jedinou možností podobnou věc si sám vyrobit. Zavřít se na mnoho dní do garáže, shánět polystyren, pryskyřici, tkaninu, duralové trubky…. Brrr, ještě, že už je to pryč! Možná, že vám onu dobu taky připomíná nějaký odložený starý surf, který už dávno neochutnal vodu ani vítr. Jenomže vyprostit takového veterána zpod všeho harampádí, naložit na auto, sundat z auta, zkompletovat… Kromě toho odrazují i pochybnosti, jestli tento kousek není už přece jen příliš retro a vy byste sklidili jen všeobecný posměch. Také styl jízdy se od oné doby proměnil... Jenomže ta touha ještě někdy pocítit, jak držíte vítr ve svých rukou, ta ve vás hlodá dál. 

Nevzdávejte to. Není všemu konec. Dnešní doba nám umožňuje sbalit celý kompletní windsurfing do balíčku, který se doma vejde do skříně a v autě nezabere zdaleka celý kufr. Stačí se podívat na nabídku krásně stabilních, oplachtitelných paddleboardů. Nejenže tyto velké a stabilní plováky poskytnou celé rodině radost z pádlování. Vy sami přitom můžete uspokojit svou touhu po svezení se s plachtou, případně zasvětit do základů windsurfingu své nejbližší. A ti, kteří si příliš nevěří, mohou využít možnost připevnění pádla, které je součástí paddleboardu. Pojistíte si tak snadný návrat ke břehu.

Při nákupu je opravdu z čeho vybírat. V nabídce najdete různé typy plováků i plachet. Můžete např. zvolit nafukovací plachtu. Ocení ji hlavně děti, ženy a úplní nováčci, kteří se surfováním teprve začínají. Při jejím použití nehrozí žádný úder ráhnem nebo stěžněm při občasném pádu do vody, navíc složená plachta zabere opravdu minimální místo. Pokud si chcete vychutnat opravdovou radost z jízdy s větrem v zádech, je zde široká nabídka klasických plachet pro nafukovací paddleboardy od dětských až po vysoce výkonné modely.

Úplnou novinkou letošního roku je STX WS 280 FREERIDE - nafukovací windsurfing. Zde se už nejedná o paddleboard, který po oplachtění pluje, ale nabídne to, co moderní widsurfingy – jízdu ve skluzu. Toto je už plnohodnotný plovák pro ty, kteří chtějí plout ve skluzu, a přitom nebýt omezováni nakládáním neforemného plováku např. na zahrádku vozu.

Takže pokud je ve Vás stále ještě ten kousek kluka, který toužil hnát se po hladině a ovládat rychlost a směr jízdy jen svým tělem, otvírá se pro Vás celá řada nových možností.

Nafukovací plachta DUOTONE iRIG


Nafukovací plachta DUOTONE iRIG a připojení k paddleboardu, Drift Stopper

Ukážeme vám jak nafouknout nafukovací plachtu DUOTONE iRIG. Dále ukážeme jak jí připojit k oplachtitelnému paddleboardu WindSUPu. Také ukážeme jak plachtu připojit k normálnímu neoplachtitelnému - běžnému paddleboardu přes Drift Stopper.


Windsurfing, WindSUP a nafukovací?? Ano!


Windsurfing, WindSUP a nafukovací?? Ano!

Přesvědčte se sami, jak nafukovačky jezdí. Už žádné převážení boardu na střeše auta. Ideální pro začátečníky a rekreační ježdění.


Jízda na paddleboardu s plachtou


Jízda na nafukovacím paddleboardu s plachtou - opravdu to jezdí!

Nafukovací paddleboardy s možností připojení plachty, WindSUPy, jsou velké stabilní plováky, které jsou vhodné pro výuku windsurfingu. Na plovák se lze pohodlně postavit, vytáhnout plachtu a začít se učit manipulovat s oplachtěním. Je to skvělá zábava!I plnohodnotný windsurfing se dá složit do batohu

Už žádné převážení neskladných plováků a stěžňů na střeše auta! Nafukovací windsurfing STX WS 250 FREERIDE v kompletu se značkovým skládacím oplachtěním STX EVOLVE RIG je kompletně skládací, plnohodnotný set umžňující i jízdu ve skluzuNafukovací paddleboard, windsurfing a kajak

Vyzkoušelli jsme ideální kombinaci nafukovacího paddleboardu v kombinaci s plachtou i kajakovou sedačkou. Tento plovák nabízí nepřeberné možnosti vyžití nejen pro windsurfingové začátečníky, ale uspokojí celé spektrum zájemců o paddleboarding.


WindSUP - vytažení plachty


Vytažení plachty - Výuka windsurfingu na paddleboardu

Plachta by ideálně měla ležet po větru. Plovák směřuje špičkou ve směru budoucí jízdy a vítr vám fouká do zad. Postavte se tak, aby pata stěžne byla mezi nohama. Uchopte vytahovací provaz oběma rukama. Použijte váhu svého těla, pro vytažení plachty z vody.


WindSUP - obrat proti větru RÉ


Otočka proti větru - RÉ - Výuka windsurfingu na paddleboardu

Při obratu proti větru vyostříme kurs přímo proti větru, přejdeme před stěžněm na druhou stranu plováku, oplachtění nakloníme vpřed, odpadneme a pokračujeme dál.


WindSUP - obrat po větru halsa


Otočka po větru - HALSA - Výuka windsurfingu na paddleboardu

Při halse odpadáme po větru až na zadní kurs, kdy plachtu převrátíme koncovkou ráhna přes příd a přes záď přejdeme na druhou stranu plováku.


Výuka windsurfingu na paddleboardu


Výuka windsurfingu na paddleboardu s nafukovací plachtou

Úplným začátečníkům doporučujeme nafukovací plachty. Jsou velmi lehké a na rozdíl od klasických trubkových plachet na hladině plavou. Nafukovací plachtu lze z vody vytáhnout bez většího úsilí a dokážou to hravě i nejmenší děti.


Výlet po Labi


Výlet po Labi na nafukovacím paddleboardu s nafukovací plachtou

Proti větru se pádluje těžko, tak jsme dojeli autem do Kunětic. K nafukovacímu paddleboardu LOZEN 10‘6 WindSUP jsme připojili nafukovací plachtu ARROWS iRIG (velikost M) a nechali se unášet vstříc Kunětické hoře a Pardubicím.


Paddleboard není jen o pádlování


Paddleboard není jen o pádlování - paddleboard a windsurfing v jednom

Začalo foukat, z paddleboardů jsou windsurfingy


Jak postavit plachtu pro windsurf


Video návod jak postavit plachtu pro windsurf paddleboard

Ukážeme vám, jak snadno můžete postavit plachtu STX PowerKid 3,6m2 pro nafukovací windsup paddleboardy.... a hned máte z paddleboardu windsurfing ;-)

PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com

 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • MOAI - Paddleboardy dle značky
 • SPINERA - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky
 • DELTA - Paddleboardy dle značky