Návod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupy

Stáhnout návod k paddleboardu, elektrické pumpě (PDF)Návod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupyNávod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupy

V balení nafukovacího paddleboardu naleznete: paddleboard, batoh, stahovací popruh, opravnou sadu, pumpu a 1x ploutvičku (v případě modelu Windsurf 2x ploutvičku), u vybraných modelů pádlo a leash.

Nafouknutí plováku:

  1. Rozbalte plovák na vhodném podkladu, kde nehrozí jeho poškození.
  2. Připojte hadici k pumpě našroubováním na závit s nápisem OUT.
  3. Zkontrolujte, že je ventil na plováku připraven na foukání. Ventil musí být v horní pozici.
  4. Připojte hadici k plováku a otočte ve směru hodinových ručiček.
  5. Do tlaku 10 PSI foukejte obousměrně, při překročení tohoto tlaku přepněte pumpu do jednosměrného chodu. K tomu slouží červená zátka v horní části pumpy.
  6. Doporučený tlak nafouknutí plováku je uveden na ventilu a pohybuje se mezi 12-18 PSI (1,25 bar). Nikdy nepřekračujte maximální tlak uvedený na ventilu.
  7. Po dosažení tohoto tlaku odpojte pumpu a zajistěte ventil zátkou otočením ve směru hodinových ručiček.
  8. Pokud paddleboard nepoužíváte, doporučujeme snížit tlak (na cca 10 PSI). Vlivem vysoké teploty stoupá v plováku tlak a mohlo by dojít k jeho poškození.
  9. Ploutvičku systému SLIDE-IN zasuňte směrem k zádi do drážky a zajistěte pojistným čepem.
  10. U verze US-BOX, vložte ocelovou kostičku do drážky a posuňte dopředu. Následně vložte zadní část ploutvičky s čepem do středu boxu a zasuňte do zadní části. Zatlačte ploutvičku do boxu a zajistěte zašroubováním do ocelové destičky. Nenajíždějte ploutvičkami na břeh, hrozí jejich poškození.
  11. Pozor - paddleboardy značky GLADIATOR mají šroubek k zajištění ploutvičky v oranžové opravné sadě. Je třeba si jej před prvním použití vyndat a našroubovat do ploutve.

Návod k použití nafukovací paddleboard - PÁDLUJTE.CZ - Pádlujte s námi

Vyfouknutí plováku:

 1. Otevřete zátku ventilu, stiskněte ventil a pootočte ve směru hodinových ručiček.
 2. Plovák postupně překládejte od špičky k zádi, tím vytlačíte vzduch. Pro dokonalé vypuštění vzduchu, připojte pumpu s hadicí v závitu IN a vysajte zbytkový vzduch.

Transport a skladování:

 1. Při transportu a skladování dbejte, aby paddleboard nepřišel do kontaktu s ostrými předměty.
 2. Pokud SUP nepoužíváte, nevystavujte ho vysokým teplotám, slunečnímu svitu a mrazu.
 3. Z pumpy vždy odmontujte hadici.

Návod k použití nafukovací paddleboard - PÁDLUJTE.CZ - Pádlujte s námi

Upozornění:

 1. Při jízdě na paddleboardu nebo windSUPu používejte plovací vestu.
 2. Při jízdě na paddelboardu nebo windSUPu používejte pojistný řemen – leash.
 3. Pokud možno pádlujte ve skupině. Nenechávejte děti bez dozoru při pádlování.
 4. Dodržujte dostatečný odstup od ostatních plavidel a plavců. Nepádlujte v plavebních koridorech.
 5. Při použití na divoké vodě doporučujeme použít ochranné prostředky především helmu. Při menším průtoku vody doporučujeme nepoužívat středovou ploutvičku. Model Windsurf není určen pro použití na divoké a mělké vodě.
 6. Opravná sada slouží k opravě drobných poškození. V případě poškození paddleboardu, doporučujeme vyhledat odborný servis.

Časté dotazy po koupi paddleboardu:


Nafoukl jsem paddleboard a ačkoli je pocitově tvrdý, manometr na pumpě neukazuje žádný tlak.

Snad nejčastější dotaz, se kterým se setkáváme. Plovák se opravdu brzy zdá být nafouknutý k prasknutí, ale ručička na manometru se nevychyluje. Pokud uděláme jednoduchý pokus, kdy z pumpy odšroubujeme hadici, na otvor zatlačíme dlaň, abychom jej úplně ucpali a zkusíme zatlačit píst pumpy dolů měla by se ručička manometru vychýlit. Pokud tomu tak je, je pumpa v pořádku jen jsme zatím nedodali do plováku tolik vzduchu, aby jej manometr vůbec zaznamenal. Pokračujte tedy v nafukování. Vyvinout potřebný tlak chvíli trvá. Jakmile bude tlak zaznamenatelný, začne ručička ukazovat. Přefouknutí se opravdu nemusíte bát. Doporučujeme dodržovat předepsaný tlak, protože při nízkém tlaku se plovák bude prohýbat a značně to ovlivní jeho vlastnosti.

Návod k použití nafukovací paddleboard - PÁDLUJTE.CZ - Pádlujte s námiPoprvé jsem nafoukl svůj nový plovák a hned je na něm boule.

Druhý nejčastější problém, který zákazníci řeší. Na každém výrobku vyrobeném technologií DROP STITCH se s tím setkáme. Je to způsobeno tím, že aby plovák mohl držet svůj tvar a mohl se nafouknout na vysoký tlak, je jeho celá plocha propojena miliony drobounkých vláken. Tato vlákna, ale logicky nemohou nýt v místě, kde je nafukovací ventil – neměla by být kde ukotvena. Takže na protilehlé straně ventilu vzniká jakási boulička, kde chybí vlákna a která je natolik malá, že nemá žádný vliv na funkci nebo životnost plováku. Je to prostě dáno technologií výroby. Vice informaci zde.

Návod k použití nafukovací paddleboard - PÁDLUJTE.CZ - Pádlujte s námiMám problém s ventilem, plovák nedrží tlak.

Také častý dotaz. Pojďme si prohlédnout ventil na plováku.  Pokud odšroubujete zátku, která je přivázána k ventilu lankem, uvidíme jakési tlačítko pod kterým je vidět pružinka. Toto tlačítko stačí stlačit (u některých typů při stlačení ještě pootočit), aby zůstalo v dolní pozici. V tuto chvíli ventil netěsní a může jím volně procházet vzduch – tuto polohu využijeme při vypouštění vzduchu. Pokud se nám stane, že ventil je v této poloze a my plovák nafukujeme, po odpojení hadice vzduch z plováku rychle uniká. Proto si vždy kontrolujte zda je ventil v horní poloze – ušetříte si práci s novým nafukováním.

Návod k použití nafukovací paddleboard - PÁDLUJTE.CZ - Pádlujte s námiNa co je v balení plastový klíč.

Klíč se používá pouze při servisních úkonech, kdy je třeba vyměnit těsnění ventilu, případně jej dotáhnout. Toto se musí udělat s maximálním citem. I utažení ventilu hrubou silou může vést k poškození těsnění, případně celého ventilu. Klíč tedy nikdy nepoužívejte k vypouštění vzduchu. Pokud jím vyšroubujeme vložku ventilu skutečně vzduch vypustíme, ale je to naprosto zbytečné – k tomu stačí zatlačit a zaaretovat ventilek v dolní poloze.

Návod k použití nafukovací paddleboard - PÁDLUJTE.CZ - Pádlujte s námi

Hadice od pumpy nedrží ve ventilu paddleboardu.

Na koncovce hadice je těsnící kroužek. Pumpy jsou použitelné v různých ventilech, které se však mohou mírně lišit. Pokud je pumpa vybavena v příslušenství druhou gumičku s vyšším profilem stačí ji vyměnit a hadice by měla správně těsnit.

Návod k použití nafukovací paddleboard - PÁDLUJTE.CZ - Pádlujte s námi

Jaká je správná délka pádla a jak se drží.

Délka pádla by měla být cca 15 - 25 cm nad hlavu. Začátečníci většinou volí delší délku - zkušenější jezdci a závodníci používají pádlo kratší. List pádla při pádlování je vždy odkloněn směrem vpřed, nikoli obráceně.

Návod k použití nafukovací paddleboard - PÁDLUJTE.CZ - Pádlujte s námi

Více informací najdete v Paddleboard poradně. Případně v sekci Začínáme s paddleboardem

 Návod k použití pro nafukovací paddleboardy a windsupy
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com

 • AQUA MARINA - Paddleboardy dle značky
 • F2 - Paddleboardy dle značky
 • AZTRON - Paddleboardy dle značky
 • ZRAY - Paddleboardy dle značky
 • SKIFFO - Paddleboardy dle značky
 • GLADIATOR - Paddleboardy dle značky
 • HYDRO FORCE - Paddleboardy dle značky
 • LOZEN - Paddleboardy dle značky
 • COASTA - Paddleboardy dle značky
 • AQUADESIGN - Paddleboardy dle značky
 • SHARK - Paddleboardy dle značky
 • NSP - Paddleboardy dle značky
 • MOAI - Paddleboardy dle značky
 • SPINERA - Paddleboardy dle značky
 • LOKAHI - Paddleboardy dle značky
 • KONA - Paddleboardy dle značky
 • RRD - Paddleboardy dle značky
 • STX - Paddleboardy dle značky
 • STARBOARD - Paddleboardy dle značky
 • ABSTRACT - Paddleboardy dle značky
 • WATTSUP - Paddleboardy dle značky
 • SIC MAUI - Paddleboardy dle značky
 • DELTA - Paddleboardy dle značky